Terapia Cesta: trvalé hĺbkové uzdravenie bez vedľajších účinkov

Ovplyvňujú váš život limitujúce presvedčenia a modely správania, ktoré sa vám roky nedarí zmeniť? Hľadáte úľavu v psychike a chcete sa cítiť voľne a slobodne? 

Vyhoreli ste, máte depresiu, alebo iné aj závažné choroby?

Máte chronické bolesti orgánov či kĺbov a hľadáte trvalú úľavu?

the journey - Cesta logo

Terapia Cesta je účinná hĺbková terapia s trvalým efektom, ktorá pomáha pri traumách, psychických alebo fyzických chorobách a zraneniach.

Terapia Cesta je ideálna na oslobodenie sa z psychických blokov, programov, nezdravého správania.

Prináša fyzické zdravie a pocit vnútornej slobody.

Mne osobne zachránila Terapia Cesta život. Uzdravil som sa z opakovaného vyhorenia a chronickej opakovanej depresie, ktorá trvala 8 rokov. Napísal som o tom E-book Moja cesta z vyhorenia, depresie.

Ako funguje Terapia Cesta?

Terapia Cesta spočíva v hľadaní spomienok človeka, ktoré v ňom zanechali stopu. Zväčša ide o emocionálne náročné nespracované situácie, životné udalosti, kritické spomienky, citové zranenia, traumy a bolesti z minulosti, z výchovy. Vznikajú v nich neprecítené emócie (emocionálne bloky), ktoré sa ukladajú v tele. Spôsobujú zmeny na bunečnej, tkanivovej a funkčnej úrovni organizmu. Prejavujú sa napr. ako chronické bolesti kĺbov, nefunkčnosť orgánov, zmeny v tkanivách, rakovina, alebo iné choroby.

Emocionálne bloky tiež pôsobia na psychiku a priamo ovplyvňujú našu podprahovú myseľ, ktorá zodpovedá za 90-95% správania. Spôsobujú nezdravé presvedčenia, psychické bloky, programy, ktorých výsledkom sú automatické reakcie, modely správania a vnútorná nesloboda.

Cieľom Terapie Cesta je plne sa vyrovnať s neprecítenými emóciami, traumami prostredníctvom ich prežitia. Keď to človek dosiahne, zmiznú bloky na energetickej úrovni, vymaže sa bunková pamäť a nastanú automatické uzdravovacie procesy v tele aj v psychike. Preto sa dokážeme uzdraviť aj z nevyliečiteľných chorôb fyzických či psychických.

Terapia Cesta rieši príčiny a nie následky = trvalé uzdravenie

Vďaka Terapii Cesta je možné sa vyliečiť z akejkoľvek choroby alebo zdravotnej indispozície, aj nevyliečiteľnej. Ako je to možné? Pretože Terapia Cesta ide do hĺbky. Odhalí a odstráni príčiny daného problému, vďaka čomu sa problém vyrieši, zmizne. Preto prináša dlhodobé trvalé uzdravenie. Terapia Cesta nepotláča symptómy, ako väčšina liekov a modernej medicíny. Je bez vedľajších účinkov a dokáže odvrátiť aj hroziaci chirurgický zákrok alebo agresívnu chemickú liečbu.

Chronické, nevyliečiteľné choroby, predchádza operáciám alebo agresívnej liečbe

Zakladateľka Cesty Brandon Bays sa vyliečila z rakoviny - nádoru veľkosti lopty. Ďalšie choroby, z ktorých sa vďaka Ceste ľudia uzdravili, sú napr.: civlizačné choroby, alergie, diabetes, astma, nádory, rakovina, ADHD, DNO, neplodnosť, imunitné ochorenie, závislosti, problémy s drogam, bulímia, anorexia, Crohnova choroba a iné.

Mne osobne Terapia Cesta odvrátila operáciu kolena a cysty. Ďalej som sa vyliečil z: alergie na kosenú trávu, plytkého dýchania, chronických problémov s kolenami (väzy) a inými kĺbmi (lakeť, rameno, dlaň), svalmi (vnútorné stehná), orgánmi (tráviaci trakt, zrýchlené bytie srdca), bolesť a potlačený obraz pravého oka, hrbenie v chrbtici. A najmä som sa oslobodil zo starej chorobnej osobnosti, ktorá ma dohnala do opakovaných vyhorení a depresii.

Zbavte sa strachu, fóbii, hnevu, krivdy či viny a zmeňte vaše vlastnosti

Terapia cesta je ideálna na riešenie akéhokoľvek problému, ktorý ovplyvňuje psychiku:

 • Vyhýbanie sa emóciám, hnevu, paralýzy strachom, silné fóbie, pocit viny a krivdy.
 • Limitujúce presvedčenia (aj podprahové): nie som dosť dobrý, nemám sa rád, peniaze sú zlé, musím sa ponáhľať, musím sa o všetko starať a pod.
 • Vlastnosti: Nízka seba hodnotu, neschopnosť zastať si seba, snaha o kontrolu, podráždenosť, agresivita, pasívna agresivita, návaly zlosti, nízka sebahodnota, bezcitnosť, prehnaná dramatickosť, utápanie sa v emóciách, hlboký žiaľ, prehnaná úslužnosť, nežitie vlastného života, ale života druhých, preberanie zodpovednosti, žitie len v mysli, utekanie od vnútorných nevyriešených problémov, chorobné hnanie sa za výsledkami, samovražedné sklony, odovzdávanie zodpovednosti, tvrdohlavosť, hrdosť, neschopnosť priznať si, vina, krivda, chýbajúca sebaláska, neschopnosť odpustiť sebe alebo druhým, neschopnosť sa mať rád a čokoľvek iné.

Nedarí sa vám prestať fajčiť, schudnúť?

Opakujú sa vám situácie, v ktorých sa aj napriek snahe vždy z dlhodobého pohľadu konáte rovnako a výsledkov je rovnaký? Máte nejaký dlhodobý cieľ, ktorý sa snažíte splniť roky, ale nedarí sa vám? Terapia Cesta odbúrava Ego. Keď to nastane, nutkanie na nezdravé konanie a modely správania, ktorými si sami sebe škodíme, pominú. Zostane naša prirodzenosť.

Nemáte zdravotné problémy, ale hľadáte seba a váš vnútorný potenciál?

Terapia Cesta je vhodná aj pre ľudí, ktorí nemajú choroby, alebo zdravotné problémy, ale cítia sa napr. nešťastní, nespokojní a frustrovaní. Prípadne im chýba hlbšie prežívanie - niečo viac, ako len materiálny okolitý svet.

Cesta je hodná aj pre ľudí, ktorí majú ťažkosti s formovaním a udržiavaním vzťahov - či už partnerských, rodinných alebo pracovných, stoja pred dôležitými životnými rozhodnutiami, majú finančné problémy a podobne. 

Terapia Cesta sa zameriava na odhalenie našej prirodzenosti - toho, kým naozaj tam vo vnútri sme, bez blokov, mantinelov, tráum, hraníc. Zlepšuje vnímanie prítomnosti, každodenný život a komunikáciu v partnerstve, s deťmi, blízkymi, v práci.  Odomyká náš unikátny potenciál a prináša vnútornú slobodu. 

Som akreditovaný terapeut Cesty

Prešiel som si oficiálnym výcvikom Terapie Cesta pod vedením zakladateľky Brandon Bays a Kevin Billeta. Výcvik kombinuje rôzne psychologické a psychoterapeutické smery, štandardizovaných do niekoľkoročného systému štúdia. 

Mám 7-ročné skúsenosti s odbúravaním emocionálnych blokov pomocou Cesty u seba (autoterapia).

S klientami pracujem od roku 2022.

Uzdravenia mojich klientov

Moji klienti sa uzdravili z nasledovných chorôb a fyzických prejavov:

 • Vyhorenia
 • Depresie
 • Vysadili antidepresíva
 • Z panických atakov
 • Z chorobného stresu
 • Z nespavosti
 • Prestali fajčiť
 • sexuálnych problémov (problémy s erekciou, neschopnosť dosiahnuť orgamus, nechuť do sexu)

Toto sú výsledky dlhodobej práce, nesľubujem vám preto, že po prvom sedení sa vám hneď podarí napr. vysadiť lieky alebo prestať fajčiť (ale aj môže). Pretože naše telo má vlastnú vnútornú inteligenciu, ktorá mu hovorí, čo potrebuje v danej chvíli riešiť. 

Čo vám ale sľúbiť viem, je, že keď sa na terapii otvoríte, zažijete úľavu a vnútornú zmenu, ktorú pocítite hneď na terapii. Zo skúsenosti pri práci s klientami bývajú zážitky na druhej terapii ešte hlbšie ako pri prvej. Klient sa ešte viac otvorí a už lepšie pozná, ako reaguje jeho telo.

Terapia Cesta - ako dlho, kde, kedy?

 • Jedno sedenie Cesty trvá väčšinou 2-3 hodiny. Zo začiatku viac, kým sa naučíte, ako reaguje vaše telo.
 • Výhoda je v tom, že sedenia nie sú rozdelené na 2-3 ako u psychológa a v drvivej väčšine prípadov sa uzavrie jedna téma, po ktorej pocíte úľavu a vnútornú zmenu.
 • Sedenia prebiehajú online alebo osobne v Bratislave, Ružinove
 • Online sedenia majú rovnaký účinok ako osobne, zážitok je na 98% podobný
 • V pracovné dni väčšinou od 16:30

Referencie

Vysadil som antidepresíva, cítim sa slobodne, pravidelne cvičím, prestal som fajčiť

Romana som oslovil po prečítaní jeho ebooku o ceste z depresie, ktorý ma motivoval vyskúšať Terapiu cesta. Pociťoval som úzkosti s náznakom depresie a pocit vyhorenia. Na sedenia som začal chodiť s antidepresívami a ďalšími liekmi proti úzkosti. Keďže som sa s liekmi cítil ešte horšie, rozhodol som sa ich vysadiť po niekoľkých sedeniach a pokračoval som v pravidelnej Terapii cesta. Lieky sa mi podarilo úspešne vysadiť a začal som sa cítiť lepšie, pravidelne sa stravovať.

Zmizli aj ďalšie pridružené ochorenia spojené so stresom. Ďakujem Romanovi za trpezlivosť, profesionálny prístup, ktorý mi veľmi pomohol pri postupnom oslobodzovaní sa. Dokonca som skoncoval aj s fajčením. Po dlhom čase sa konečne aj rád zasmejem, naberám na hmotnosti, začal som cvičiť a mám chuť do života. Terapiu cesta s Romanom môžem len a len odporučiť.

Peter
zažíval depresiu, čítal ebook a pravidelne absolvovala u mňa terapiu Cesta

Za 5 mesiacov zažívam úprimné hlboké uzdravenie a nachádzam vnútornú slobodu

Na základe romanovho ebooku o depresii som Romana kontaktovala na konci apríla 2023. Mala som depresiu, predpísali mi antidepresíva. Bola som ako parný hrniec, pociťovala som obrovský vnútorný chaos. Nevedela som sa tešiť. Bolo ťažké žiť každodenný život. O 5 mesiacov neskôr je to veľká zmena vďaka Terapiám cesta s Romanom. Zmenil sa mi život. Cítim sa slobodnejšia ako kedykoľvek predtým. Dovolím si prejaviť emócie, keď ich cítim v danej chvíli a nerozlišujem, či sú dobré alebo zlé. Hnev, vďačnosť, radosť, čokoľvek. Keď to cítim, aj si zatancujem. Viem sa tešiť z maličkostí. Upravil sa mi vzťah s dcérou, ktorá mi dokonca minule povedala, že so mnou trávi čas najradšej. Konečne nepotláčam moje telo, ale začala som sa počúvať.

Netlačím na seba ani v práci, dokážem si stanoviť hranicu, čo bol pre mňa kedysi veľký problém. Mám pocit, že to všetko nie je kvôli antidepresívam, ale túto cestu vnútornej premeny som prešla vďaka sebe a vn[torn0 posunu na terapiách. Som na seba hrdá, že sa stále posúvam ďalej. Ľudia okolo mi hovoria, že som sa zmenila – že sa stále usmievam a ide zo mňa pokoj. Vnútorne to cítim tiež. Som vďačná aj tým tam hore, že vždy máme možnosť uzdraviť sa a posledné mesiace ju nasledujem, čo má obrovský účinok. Veľa vecí, ktoré som dokázala pustiť, pochádzali ešte z výchovy, keď som bola malá. Niektoré z nedávnej minulosti. Aj keď viem, že ešte je predo mnou nejaká cesta, cez precítenie nahromadených emócii som dosiahla úprimné a hlboké uzdravenie, nachádzam moju vnútornú slobodu. Môj stav sa spred 5 mesiacov nedá porovnať. Ďakujem Romanovi, že mi ukázal, ako sa úprimné uzdravenie a sloboda dajú dosiahnuť a že ma tým prevádza.

Lucia
zažívala depresiu, čítala ebook a pravidelne absolvovala u mňa terapiu Cesta

Moje telo sa mi odvďačilo postupným uvoľňovaním a ústupom nepríjemných pocitov

K Romanovi som sa dostala cez jeho ebook o depresii, ktorý ma presvedčil o tom, kontaktovať ho. Prechádzala som si vyhorením, nevedela som spávať, užívala antidepresíva a hľadala som pomoc. O mojej prvej terapii Cesta môžem povedať, že bola neúspešná, po jej skončení som si povedala, že toto nie je pre mňa. Avšak po pár dňoch som cítila, že je niečo inak a mala by som to ešte skúsiť a neľutujem. Romanov prístup a rady mi pomohli sa nebáť sa byť sama vo svojom tele a počúvať čo hovorí. Pre mňa to bola obrovská výzva, pretože som mala silné psychosomatické prejavy ako búšenie srdca, nervozita a celkový nepokoj tela. Po každej terapii som bola odvážnejšia a moje telo sa mi odvďačilo postupným uvoľňovaním a ústupom nepríjemných pocitov, paniky, nepokoja, ktorý ma nútil nespať. Absolvovala som počas 3 mesiacov cez 10 terapii (a pokračujem), aj vďaka ktorým sa nemusím už vyhýbať môjmu telu. Konečne dokážem zaspávať a spať, antidepresíva už postupne vysadzujem. Samozrejme mi to všetky problémy nevyriešilo, ale otvorili sa mi dvere do hlbšieho sebapoznania a sebalásky. Som sama so sebou spokojnejšia a viac prítomná v tele.

K Romanovej terapii sa aj po vysadení antidepresív stále raz za čas vraciam (už je to rok), ak sa objaví ešte niečo nevyriešené, čo sa deje raz za čas. Je to výborný nástroj na to, aby som sa stále posúvala a pokračovala vo vlastnej zmene. Cítim, že som vďaka tomu za ten rok vnútorne veľmi posunula – mám väčšiu kapacitu na pocity, som slobodnejšia, láskyplnejšia, reagujem prirodzenejšie, viac sa počúvam. Aj keď sa niečo nové objaví a chvíľkovo sa mi pohorší, viem že sa môžem na Romana a terapiu spoľahnúť.

Martina
prešla si vyhorením, čítala ebook a absolvovala u mňa terapiu Cesta

je zo mňa iný človek a už viem ako mám reagovať

Som Vám veľmi vďačná za Terapiu Cesta, ktorú som s Vami absolvovala. Táto terapia mi veľmi pomohla pri mojich zdravotných problémoch a ťažkostiach. Užívam som antidepresíva a dlhé roky som nevedela spávať. Vašou zásluhou je zo mňa iný človek a už viem ako mám reagovať a čo robiť keď mám problém. Terapiu Cesta pod vedením skúseného terapeuta p. Romana vrelo doporučujem každému, kto má psychické problémy a nevie ako ďalej. Ešte raz ďakujem. Klientka Edita.

Edita
čítala ebook a absolvovala u mňa terapiu

Ste odhodlaní vidieť pravdu a pozrieť sa na skutočne náročné veci vo svojom vnútri?

Počas vlastnej skúsenosti s depresiou som narazila na Romanov príbeh, ktorý má spísaný v jeho ebooku o depresii. Konečne som cítila pochopenie a veľkú podporu už len tým, že som knihu prečítala. Konečne som našla človeka, ktorý tak veľmi rozumel mojím pocitom a prostredníctvom jeho vlastnej ťažkej životnej situácie som dokázala rozpoznať tú moju. Depresia prichádza, keď už ani telo a ani hlava nevládze robiť komparz vo svete potláčaných pocitov. Hneď ako som nabrala dostatok síl, oslovila som Romana, či by sa mohol stať mojím sprievodcom na mojej novej ceste.

Ak sa pýtate či ísť do Terapie cesta, je nevyhnutné položiť si otázku, či ste odhodlaní vidieť pravdu a pozrieť sa na skutočne náročné veci vo svojom vnútri. Ja som sa odhodlala a som na seba hrdá!

Ďakujem Romanovi, že má dnes dostatok síl a počúva svoju dušu, ktorá si vybrala práve takúto životnú cestu.

Prajem každému veľa veľa síl.

Linda
prešla si depresiou, čítala ebook a absolvovala u mňa terapiu
roman bobak ebook

Ak máte otázky, napíšte mi email na ahoj@romanbobak.com.


Roman Bobák