Terapia Cesta: skúsenosti a výhody

Nasledujúce riadky vychádzajú z mojich priamych osobných skúseností. Od roku 2017 som si zhruba každé dva týždne prechádzal Terapiou Cesta, či už s terapeutkou alebo sám. Vďaka tomuto som sa dostal z vyhorenia, opakovanej depresie, energetickej hranice života. Terapia Cesta mi priniesla vnútornú slobodu, fyzické aj psychické zdravie. Od jari 2021 do jesene 2022 som si prešiel oficiálnym terapeutickým výcvikom Cesty, od kedy sa zatiaľ popri práci venujem terapiám druhých, som terapeutom a prevádzam ľudí na ich Ceste.

Terapia Cesta – aké má výhody a prečo je dobrá?

 • Pretože dáva do rúk človeka schopnosť nájsť odpovede na vlastné problémy, s ktorými si doteraz nevedel poradiť.
 • Prekážky nie je úplne možné vyriešiť na rovnakej úrovni, na ktorej vznikli, ale na vyššej úrovni (vedomia). Terapia Cesta vám dáva možnosť prostredníctvom precítenia emócii dostať sa na vyššiu úroveň uvedomenia, pochopiť a posunúť sa ďalej.
 • Terapia Cesta učí klienta, ako v sebe nachádzať a vyriešiť pravé hlboké dôvody chorôb fyzických či psychických. Inými slovami uložené neprecítené emócie, limitujúce presvedčenia, bloky, strachy – ako sa z nich oslobodiť z dlhodobého horizontu nadobro.
 • Terapia Cesta učí, ako reaguje vlastné telo človeka a ako sa ho znova naučiť počúvať –  ako narábať s emóciami, ako sa im nebrániť, ale sa s nimi práveže vysporiadať, konfrontovať ich, naplno precítiť, prijať, a oslobodiť sa.
 • Terapia Cesta učí ako pracovať s emóciami v našom tele. Znova nám dáva spôsob naučiť sa to, čo sme ako deti vedeli – naplno vyplakať emócie a neodkladať ich na neskôr. Pretože vtedy vznikajú zárodky chorôb a aj zlomená osobnosť, ktorá v lepšom prípade prinesie „iba zníženú kvalitu života a nie ideálne rozhodnutia“, v horšom prípade nás môže doviesť do vyhorenia či depresie, rakoviny, inej ťažkej choroby.
 • Vďaka Terapii Cesta môžete odstrániť bloky, pochopiť, a získať nový náhľad na to, čo sa vám doteraz zdalo neriešiteľné, vystúpiť tak zo svojho tieňa a sprístupniť si oblasti života, ktoré boli doteraz zablokované.
 • Terapia Cesta učí človeka, ako sa vysporiadať so strachmi, úzkosťami, prostredníctvom priatia a plného priznania si vlastných emócii (opak  potláčania ich a vyhýbania sa im) nadobro.
 • Terapia Cesta učí, ako sa postupne oslobodiť z chorobnej osobnosti, kvôli ktorej žijete život, ktorý nechcete alebo následkom ktorej sa v tele vytvorili choroby (depresia, vyhorenie, rakovina, alergia, čokoľvek, doslova a dopísmena). Ja sám som odbúral nutkanie na spôsob života, ktorý viedol do opakovaných vyhorení a depresii.
 • Terapia Cesta dokáže priniesť zmenu osobnosti, úprimnú, hlbokú, trvalú (na rozdiel od liekov) a dáva možnosť oslobodiť sa z nevyriešených vecí nie len z tohto života, pokojne aj z minulých životov (vlastná skúsenosť)
 • Terapia Cesta prináša vnútornú slobodu.
 • Keďže fyzické zdravie ide ruka v ruke s emocionálnym zdravím, vďaka precíteniu emócii dochádza pri terapii Cesta aj k fyzickému uzdraveniu tela (poruchy kĺbov, orgánov, svalov, celých systémov a čohokoľvek v tele).
 • Ja sám som sa takto uzdravil z mnohých ťažkostí, z tých najzávažnejších to boli: z alergie na peľ, plytkého dýchania, chronických problémov s kolenami (väzy) a inými kĺbmi (lakeť, rameno, dlaň) svalmi (vnútorné stehná), orgánmi (tráviaci trakt, srdce – zrýchlené bitie srdca a úzkosti v noci sú preč), zmizla mi cysta, potlačený obraz pravého oka, zmizli mi bloky v oblasti chrbtice, kvôli ktorým som bol nútený byť zhrbený, a ďalšie iné menšie neduhy.
 • Terapia Cesta odbúrava ego, vďaka nej sa dokážete napojiť na intuíciu, váš vnútorný hlas. Po rokoch odporu a boja sa vďaka nej môžete spojiť s vaším vnútrom a dostať sa na životnú cestu pravdy.
 • Všetky spomenuté body neprináša automaticky, pretože nie každý môže byť pripravení úprimne sa otvoriť a pripustiť si veci naplno. Tie, ktoré doteraz vidieť nechcel, potláčal ich a vyhýbali sa im. Skôr či neskôr sa ale každý z nás dostane do bodu, keď sa otvorí.
Ak máte záujem o Terapiu Cesta online alebo osobne, napíšte mi mail.

Dohodnút si terapiu

Moju 6-ročnú cestu z opakovaných vyhorení, depresií a z hranice života som spísal do ebooku.

Obsahuje uvedomenia, kroky, poznatky a terapiu, ktorá mi zachránila život.

Viac info o ebooku

Podobné články

5 komentárov k “Terapia Cesta: skúsenosti a výhody”

 1. Ďakuje pán Bobák za informácie. Ja som tiež po 10 rokoch 2 krát znova vyhorela a skončila s depresiou. Beriem antidepresíva je mi už síce lepšie, ale ani zďaleka nie dobre. Chodím na terapiu cesta do BA , absolvovala som ju asi 8 krát, trochu mi pomohla, ale nie tak ako som očakávala. Neviem čo už mám viac robiť, aby som sa z depresie dostala, či je dobré dlhodobo chodiť na terapie Cesta, alebo ich cvičiť doma sama. Tu je každá rada vzácna. Budem rada , keď ma trochu usmerníte a poradíte mi čo robiť s pozdravom Milada

  Odpovedať
 2. Dobrý deň Milada,
  ďakujem za váš komentár. Zaleží, kto z nás je ako ‚hlboko‘, alebo akú hlbokú depresiu / vyhorenie má (môže trvať dlhšie, kým sa dostane späť – u mňa to bolo niekoľko rokov). A potom tiež, koľko, nazvem to blokov, v sebe má. Blokov, ktoré tvoria chorobnú osobnosť, kvôli ktorej vediem taký život, ktorý ma do depresie dostal alebo v nej udržuje. Osobnosť, ktorá je zodpovedná za deštruktívny spôsob života. Chorobná osobnosť je tvorená týmito blokmi, keď to zjednoduším. Alebo nevyriešenými vecami. Keď si zoberiem, koľko to mne trvalo, bolo to dosť dlho. Mal som toho naloženého dosť. Ak chcete číslo – po dobu 3,5-4 rokov každé 2 týždne som nejaký blok zo seba dal. Ak nie, jednoducho mi nebolo lepšie, môj stav stagnoval. Po týchto rokoch som sa dostal do stavu, že som bol schopný vysadiť antidepresíva. (Odvtedy som pokračoval v tomto trende, jednoducho vnútorná sloboda je pre mňa najviac, a budú to ďalšie 3 roky). Takže nie to krátko. Pretrpel som si toho dosť, a tiež som mal očakávania, že už to bude rýchlo, ale jednoducho to nešlo rýchlejšie. Čo je dôležité si uvedomiť – každý sme iný a vám to vonkocom nemusí trvať tak dlho. Môžete mať menej blokov. Je to otvorené.

  Pre mňa bolo najdôležitejšie stále veci púštať, nestagnovať. Stagnácia sa rovnala predĺžené trápenie v depresii, a to nebolo príjemné. Toto si dovolím tvrdiť, je najdôležitejšie – pokračovať v púštaní blokov v terapii. Či už to budete robiť sama, alebo chodiť niekam, je to na vás. Pri kontinuálnom púštaní blokov je jedna vec istá – prichádza zdravie. Aj keď v možno v menších krokoch, ale prichádza. Skôr či neskôr sa to nazbiera. Z mojich skúseností pre terapii Cesta s klientami sa mi to potvrdzuje. Mám niekoľko klientov, ktorí boli hlboko v depresii, užívali alebo užívajú AD, a teraz sa ich stav nedá porovnať s pred niekoľkých mesiacov. Samozrejme záleží ako frekventovane, niekto potrebuje menej, niekto viackrát. Robím terapeuta Cesty- ak máte pocit, kontaktuje ma mailom prosím.

  Odpovedať

Vložiť komentár