Referencie

Reálne názory na Ebook o ceste z vyhorenia, depresie a skúsenosti s terapiou Cesta – recenzie klientov, ktorí u mňa terapiu Cesta absolvovali.

Dohodnút si terapiu

Roman vo svojej knihe otvára jednu trinástu komnatu za druhou.

Myslím, že je úžasné, ak niekto naberie odvahu a dokáže otvorene hovoriť o témach, ktoré boli celé desaťročia doslova tabu. Pretože zakrývať si oči pred akýmkoľvek problémom je tá najhoršia cesta, ktorou sa môžeme vybrať. Preto ma veľmi teší, že Roman vo svojej knihe otvára jednu trinástu komnatu za druhou. Verím, že tým pomôže mnohým ľuďom, ktorí ešte len hľadajú tú správnu cestu a možno sa cítia slabí a neistí. Verím, že táto kniha dodá silu každému, kto chce zmeniť svoj život. Roman je totiž príkladom toho, že aj napriek nepriazni osudu sa to dá zvládnuť.

Martin Bruncko
http://martinbruncko.com

Za 5 mesiacov som zažila úprimné, hlboké uzdravenie a našla vnútornú slobodu

Na konci apríla 2023 som bola na pokraji zrútenia. Mala som depresiu, predpísali mi antidepresíva. Nevedela som sa tešiť, pociťovala som obrovský vnútorný chaos. Bolo ťažké žiť každodenný život. O 5 mesiacov neskôr je to veľká zmena vďaka terapiám s Romanom. Zmenil sa mi život. Konečne sa cítim slobodná. Dovolím si prejaviť emócie, keď ich cítim v danej chvíli a nerozlišujem, či sú dobré alebo zlé. Či už hnev, vďačnosť, radosť, čokoľvek, keď to cítim, tak si zatancujem. Viem sa tešiť z maličkostí. Upravil sa mi vzťah s dcérou, ktorá mi dokonca minule povedala, že najradšej so mnou trávi čas. Konečne nepotláčam moje telo, ale začala som sa počúvať. Netlačím na seba ani v práci, dokážem si stanoviť hranicu, čo bol pre mňa kedysi veľký problém. Mám pocit, že to všetko nie je kvôli antidepresívam, ale túto cestu vnútornej premeny som prešla vďaka sebe a som na seba hrdá, že sa stále posúvam ďalej. Ľudia okolo mi hovoria, že som sa zmenila – že som opeknela, stále sa usmievam a ide zo mňa pokoj. Vnútorne to cítim tiež. Som vďačná aj tým tam hore, že vždy mám možnosť uzdraviť sa a posledné mesiace ju nasledujem, čo má obrovský účinok. Veľa vecí, ktoré som dokázala pustiť, pochádzali ešte z výchovy, keď som bola malá. Niektoré z nedávnej minulosti. Cez neprecítené emócie som urobila úprimné a hlboké uzdravenie, našla som moju vnútornú slobodu. Môj stav sa spred 5 mesiacov nedá porovnať. Ďakujem Romanovi, že mi ukázal, ako sa úprimné  uzdravenie a sloboda dajú dosiahnuť a že ma tým prevádza.

Lucia
zažívala depresiu, čítala ebook a pravidelne absolvovala u mňa terapiu Cesta

Moje telo sa mi odvďačilo postupným uvoľňovaním a ústupom nepríjemných pocitov

K Romanovi som sa dostala cez jeho ebook o depresii, ktorý ma presvedčil o tom, kontaktovať ho. Prechádzala som si vyhorením, nevedela som spávať, užívala antidepresíva a hľadala som pomoc. O mojej prvej terapii môžem povedať, že bola neúspešná, po jej skončení som si povedala, že toto nie je pre mňa. Avšak po pár dňoch som cítila, že je niečo inak a mala by som to ešte skúsiť a neľutujem. Romanov prístup a rady mi pomohli sa nebáť sa byť sama vo svojom tele a počúvať čo hovorí. Pre mňa to bola obrovská výzva, pretože som mala silné psychosomatické prejavy ako búšenie srdca, nervozita a celkový nepokoj tela. Po každej terapii som bola odvážnejšia a moje telo sa mi odvďačilo postupným uvoľňovaním a ústupom nepríjemných pocitov, paniky, nepokoja, ktorý ma nútil nespať. Absolvovala som počas 3 mesiacov cez 10 terapii (a pokračujem), aj vďaka ktorým sa nemusím už vyhýbať môjmu telu. Konečne dokážem zaspávať a spať, antidepresíva už postupne vysadzujem. Samozrejme mi to všetky problémy nevyriešilo, ale otvorili sa mi dvere do hlbšieho sebapoznania a sebalásky. Som sama so sebou spokojnejšia a viac prítomná v tele.

Martina
prešla si vyhorením, čítala ebook a absolvovala u mňa terapiu Cesta

je zo mňa iný človek a už viem ako mám reagovať

Som Vám veľmi vďačná za terapiu Cesta, ktorú som s Vami absolvovala. Táto terapia mi veľmi pomohla pri mojich zdravotných problémoch a ťažkostiach. Užívam som antidepresíva a dlhé roky som nevedela spávať. Vašou zásluhou je zo mňa iný človek a už viem ako mám reagovať a čo robiť keď mám problém. Terapiu Cesta pod vedením skúseného terapeuta p. Romana vrelo doporučujem každému, kto má psychické problémy a nevie ako ďalej. Ešte raz ďakujem. Klientka Edita.

Edita
čítala ebook a absolvovala u mňa terapiu

Ste odhodlaní vidieť pravdu a pozrieť sa na skutočne náročné veci vo svojom vnútri?

Počas vlastnej skúsenosti s depresiou som narazila na Romanov príbeh, ktorý má spísaný v jeho ebooku o depresii. Konečne som cítila pochopenie a veľkú podporu už len tým, že som knihu prečítala. Konečne som našla človeka, ktorý tak veľmi rozumel mojím pocitom a prostredníctvom jeho vlastnej ťažkej životnej situácie som dokázala rozpoznať tú moju. Depresia prichádza, keď už ani telo a ani hlava nevládze robiť komparz vo svete potláčaných pocitov. Hneď ako som nabrala dostatok síl, oslovila som Romana, či by sa mohol stať mojím sprievodcom na mojej novej ceste.

Ak sa pýtate či ísť do terapie, je nevyhnutné položiť si otázku, či ste odhodlaní vidieť pravdu a pozrieť sa na skutočne náročné veci vo svojom vnútri. Ja som sa odhodlala a som na seba hrdá!

Ďakujem Romanovi, že má dnes dostatok síl a počúva svoju dušu, ktorá si vybrala práve takúto životnú cestu.

Prajem každému veľa veľa síl.

Linda
prešla si depresiou, čítala ebook a absolvovala u mňa terapiu

Táto téma je na Slovensku žiaľ ešte stále tabu.

Roman na základe vlastných skúseností a prežitého zrozumiteľne vysvetľuje základné spojitosti, ako funguje ľudská psychika. Ide v príkladoch do hĺbky a uvádza konkrétne kroky, ktoré ho zo stavu hlbokej depresie postupne dostali a ktoré môžu pomôcť aj iným. Potvrdzuje, prečo je psychická hygiena taká dôležitá a ako veľmi nás všetkých ovplyvňuje. To, že Roman o tejto téme otvorene hovorí a snaží sa šíriť osvetu, si zasluhuje veľký obdiv. Špeciálne keďže je táto téma na Slovensku žiaľ ešte stále tabu a keďže sa lekári uchyľujú veľakrát len k liekom. V zahraničí je psychoterapia úplne bežná záležitosť – predsa keď si zlomíte nohu, nesedíte doma v kuchyni a nesnažíte sa ju opraviť si sám. Psychické problémy sú veľmi bežné a neriešené neničia len toho, kto ich má. Ničia aj všetkých naokolo.

VERONIKA K.
Analytička v zahraničí, prešla si depresiou

Kniha mi pomohla nájsť nový pohľad na situáciu, v ktorej sa opakovane nachádzam 3x

Hľadal som niečo, čo by mi pomohlo na mojej ceste z „vyhorenia“ z depresie a aj pri 2% mojej životnej energií som googlil, čo by mi mohlo pomôcť, narazil som na knihu MOJA CESTA Z DEPRESIE, hneď som si ju objednal, stiahol a išiel vytlačiť nakoľko som pri čítaní vláda len ležať a v mobile som nato dobre nevidel. Kniha mi pomohla nájsť nový pohľad na situáciu v ktorej sa opakovane nachádzam 3x. Začal som mať nádej že toto by mohlo byt to pravé. Určite odporúčam každému tieto informácie vedieť… A Romanovi veľká vďaka a môj obdiv…

JOZEF H.
čitateľ ebooku, 3x opakovaná depresia

Úžasne ste to celé opísal a ja Vám za to ďakujem.

Dobrý deň Roman, predvčerom som si kúpila vašu el. knihu Moja cesta z vyhorenia, depresie a prečítala som ju už takmer celú. Úžasne ste to celé opísal a ja Vám za to ďakujem.

ĽUBICA P.
čitateľka ebooku

Ďakujem, že ste mi pomohol pochopiť a prijať

Chcela by som Vám veľmi poďakovať za prácu, ktorú robíte, veeeľmi ste mi pomohol a určite aj mnohým ďalším ľuďom pochopiť a prijať 🙏. Držím Vám veľmi palce vo vašej práci pre druhých.

JANA T.
čitateľka ebooku

Roman mi doslova zachránil život

Roman mi doslova zachránil život. Bola som na liekoch a vo veľkých zdr. problémoch, ale vďaka Romanovi som sa zbavila depresie, úzkosti a konečne si užívam život bez liekov a zdravotných ťažkostí. Ma hlboké vnímanie a všetky moje pocity a ťažkosti veľmi dobre chápal, lebo sám sa uzdravil. Vedel veľmi dobre, čo je potrebné, aby mi pomohol. Venoval mi čas a pracoval so mnou veľmi vnímavo, čo bola moja záchrana. Som mu veľmi vďačná a môžem ho iba ako terapeuta doporučiť, keď chcete začať žiť nebo na zemi. Konečne si život užívam plnými dúškami. Roman, ďakujem Ti, tvoja klientka.

ANDREA P.
klientka, ktorá absolvovala u mňa terapiu Cesta

Na stránku Ebooku

Ak máte záujem o terapiu, napíšte mi email.

Moju 6-ročnú cestu z opakovaných vyhorení, depresií a z hranice života som spísal do ebooku.

Obsahuje uvedomenia, kroky, poznatky a terapiu, ktorá mi zachránila život.

Viac info o ebooku