Reference, recenze a reálné názory na ebook Moje cesta z vyhoření, deprese. Zkušenosti mých klientů s Metodou Cesta.
Měla jsem velký strach, bála jsem se všech strašáků ve skříni.
Prvního sezení metody Cesta jsem se docela obávala. Hledala jsem pomocnou ruku, ale na druhé straně jsem měla velký strach, strach ze všech strašáků v mé skříni. Stejně jsem nevěděla jestli mi bude Roman sedět. Ale z Romana se vyklubal na prvním sezení velký pohoďák. Roman byl mým průvodcem, ví jak člověka dostat tam, kde se nejvíc bojí jít a nasměrovat ho na to, aby sám pochopil své emoce. I když jsem ještě na své cestě teprve začala, Romanovi patří mé velké děkuji.
Nepříjemné pocity zmizely a dostavil se pocit klidu, lehkosti, mysl se mi rozjasnila a nevidím vše černě.
O Romanovi jsem se dozvěděla díky jeho webové stránce, na kterou jsem narazila, když jsem hledala pomoc. Trápila mě silná úzkost, pocit nepohody, nervozita a neklid, podivné tlaky v hlavě. Měla jsem pocit jakoby něco bylo v mé hlavě a já jsem se toho neuměla žádným způsobem zbavit. Romanovi jsem napsala email, ve kterém jsem popsala své pocity. Odpověď přišla do týdne a dále jsme komunikovali takto. Dohodli jsme se na metodě Cesta online.
Zatím jsem se zúčastnila jen jednoho sezení, ale mohu s čistým srdcem říct, že po jeho skončení jsem byla jako jiná osoba. Nepříjemné pocity zmizely a dostavil se pocit klidu, lehkosti, mysl se mi rozjasnila a nevidím vše černě. Velmi mi pomohl a jsem mu za to nesmírně vděčná, protože mi několik měsíců pomáhal vyřešit ty hrozné pocity a zbavit se jich. Nelituji toho, že jsem to zkusila, protože mně osobně to hodně pomohlo, i když je tu stále něco, co chce ven, ale pevně věřím, že se mi to společně s Romanem podaří vyřešit.
Po 2 dnech po sezení: Mám pocit, že je to lepší, že už necítím takový jakoby tlak v hlavě a jsem méně smutná, než jsem byla. Mám chuť opět něco dělat a nejsem tak unavená jakoby. Neumím to lépe popsat, ale pocit je tak lepší, snazší.
Po týdnu po sezení: Pocit je lepší, lehčí. Nemám tak těžkou a plnou hlavu. Nevidím všechno černě a nedokážu se tak rychle vytočit a vynervovat jako dřív.
Po 2 týdnech po sezení: Ano, je to lepší než to bylo dříve před sezením. Umím existovat, zasmát se, nechytila jsem od té doby vůbec vztek na nikoho doma.
Vysadila jsem antidepresiva, cítím se svobodná, pravidelně cvičím, přestala jsem kouřit.
Romana jsem oslovil po přečtení jeho ebooku o cestě z deprese, který mě motivoval vyzkoušet metodu Cesta. Pociťoval jsem úzkosti s náznakem deprese a pocit vyhoření. Na sezení jsem začal chodit s antidepresivy a dalšími léky proti úzkosti. Jelikož jsem se s léky cítil ještě hůře, rozhodl jsem se je vysadit po několika sezeních a pokračoval jsem v pravidelných sezeních metody Cesta. Léky se mi podařilo úspěšně vysadit po poradě s lékařem a začal jsem se cítit lépe, pravidelně se stravovat.
Ostatní přidružené ochoření související se stresem rovněž vymizely. Děkuji Romanovi za jeho trpělivost a profesionální přístup, který mi velmi pomohl v mém postupném osvobozování. Dokonce jsem přestal kouřit. Po dlouhé době se konečně rád směju, přibírám na váze, začal jsem cvičit a mám chuť do života. Metodu Cesta s Romanem můžu jen a jen doporučit.
Ve své knize Roman otevírá jednu třináctou komnatu za druhou.

Myslím si, že je úžasné, když někdo najde odvahu otevřeně hovořit o tématech, která byla doslova tabu po celá desetiletí. Protože zavírat oči před jakýmkoli problémem je ta nejhorší cesta, kterou můžeme zvolit. Proto jsem velmi rád, že Roman ve své knize odhaluje jedno tajemství za druhým. Věřím, že to pomůže mnoha lidem, kteří stále hledají správnou cestu a mohou se cítit slabí a nejistí. Věřím, že tato kniha dodá sílu každému, kdo chce změnit svůj život. Roman je příkladem toho, jak je možné překonat nepřízeň osudu.
Za 5 měsíců jsem prožila upřímné, hluboké uzdravení a našla vnitřní svobodu.
Na základě romanova ebooku o depresi jsem Romana kontaktovala na konci dubna 2023. Měla jsem depresi, předepsali mi antidepresiva. Byla jsem jako parní hrnec, pociťovala jsem obrovský vnitřní chaos. Neuměla jsem se těšit. Bylo obtížné žít každodenní život. O 5 měsíců později je to velká změna díky sezením metody Cesta s Romanem. Můj život se změnil. Cítím se svobodnější než kdy předtím. Dovoluji si vyjádřit své emoce, když je v daném okamžiku cítím, bez rozlišování mezi dobrými a špatnými. Hněv, vděčnost, radost, cokoli. Když to cítím, tančím. Umím si užít i malé věci. Můj vztah s dcerou se zlepšil a nedávno mi dokonce řekla, že nejraději tráví čas se mnou. Konečně jsem přestala potlačovat své tělo a začala jsem mu naslouchat.
Netlačím na sebe ani v práci, dokážu si stanovit hranici, což byl pro mě kdysi velký problém. Mám pocit, že to všechno není kvůli antidepresivům, ale tuto cestu vnitřní proměny jsem prošla díky sobě a vnitřní práci na sezeních. Jsem na sebe hrdá, že se pořád posouvám dál. Lidé kolem mi říkají, že jsem se změnila – že se pořád usmívám a jde ze mě klid. Vnitřně to cítím také. Jsem vděčná i těm tam nahoře, že vždy máme možnost uzdravit se a poslední měsíce ji následuji, což má obrovský účinek. Hodně věcí, které jsem dokázala pustit, pocházely ještě z výchovy, když jsem byla malá. Některé z nedávné minulosti. I když vím, že ještě je přede mnou nějaká cesta, přes procítění nahromaděných emocí jsem dosáhla upřímného a hlubokého uzdravení, nacházím mou vnitřní svobodu. Můj stav se před 5 měsíci nedá porovnat. Děkuji Romanovi, že mi ukázal, jak upřímného uzdravení a svobody lze dosáhnout a že mě tím provádí.
Moje tělo mě odměnilo postupným uvolněním a nepříjemné pocity ustoupily.
K Romanovi jsem se dostala přes jeho ebook o depresi, který mě přesvědčil o tom, kontaktovat ho. Procházela jsem si vyhořením, neuměla jsem spát, užívala antidepresiva a hledala jsem pomoc. O mém prvním sezení metody Cesta můžu říct, že byla neúspěšná, po jejím skončení jsem si řekla, že toto není pro mě. Avšak po pár dnech jsem cítila, že je něco jinak a měla bych toho ještě zkusit a nelituji. Romanův přístup a rady mi pomohly se nebát se být sama ve svém těle a poslouchat co říká. Pro mě to byla obrovská výzva, neboť jsem měla silné psychosomatické projevy jako bušení srdce, nervozita a celkový neklid těla. Po každém sezení jsem byla odvážnější a mé tělo se mi odvděčilo postupným uvolňováním a ústupem nepříjemných pocitů, paniky, nepokoje, který mě nutil nespát. Absolvovala jsem během 3 měsíců přes 10 sezení (a pokračuji), i díky kterým se nemusím už vyhýbat mému tělu. Konečně dokážu usínat a spát, antidepresiva už postupně vysazuji. Samozřejmě mi to všechny problémy nevyřešilo, ale otevřely se mi dveře do hlubšího sebepoznání a sebelásky. Jsem sama se sebou spokojenější a více přítomná v těle.
K Romanovým sezením se i po vysazení antidepresiv stále jednou za čas vracím (již je to rok), objeví-li se ještě něco nevyřešeného, co se děje jednou za čas. Je to výborný nástroj k tomu, abych se stále posouvala a pokračovala ve vlastní změně. Cítím, že jsem díky tomu za ten rok vnitřně velmi posunula – mám větší kapacitu na pocity, jsem svobodnější, láskyplnější, reaguji přirozeněji, více se poslouchám. I když se něco nového objeví a chvilkově se mi pohorší, vím že se můžu na Romana spolehnout.
Teď jsem jiným člověkem a vím, jak reagovat.
Jsem Vám velice vděčná za metodu Cesta, kterou jsem s Vámi absolvovala. Tato sezení mi velmi pomohla při mých zdravotních problémech a potížích. Užívám jsem antidepresiva a dlouhá léta jsem neuměla spát. Vaší zásluhou je ze mě jiný člověk a už vím, jak mám reagovat a co dělat, když mám problém. Metodu Cesta pod vedením zkušeného průvodce ps. Romana vřele doporučuji každému, kdo má problémy a neví jak dál. Ještě jednou děkuji. Klientka Edita.
Jste odhodláni vidět pravdu a podívat se na skutečně náročné věci ve svém nitru?
Během své vlastní zkušenosti s depresí jsem narazil na Romanův příběh, který sepsal ve své ebooku o depresi. Při čtení knihy jsem konečně pocítila pochopení a velkou podporu. Konečně jsem našla člověka, který tolik rozuměl mým pocitům a díky jeho vlastní těžké životní situaci jsem byla schopna poznat ty své. Deprese přichází, když tělo ani hlava nemohou soutěžit ve světě potlačených pocitů. Jakmile jsem získala dostatek sil, oslovila jsem Romana, zda by se nestal mým průvodcem na nové cestě.
Pokud se ptáte zda jít do metody Cesta, je nezbytné položit si otázku, zda jste odhodlaní vidět pravdu a podívat se na skutečně náročné věci ve svém nitru. Rozhodla jsem se a jsem na sebe hrdá!
Děkuji Romanovi, že má dnes dost síly a že naslouchá své duši, která si zvolila takovou životní cestu.
Přeji všem hodně sil.
Bohužel je toto téma na Slovensku stále tabu.
Na základě svých vlastních zkušeností a životních lekcí Roman jasně vysvětluje základní souvislosti fungování lidské psychiky. Podrobně rozebírá příklady a nastiňuje konkrétní kroky, které ho postupně vyvedly ze stavu hluboké deprese a které mohou pomoci i ostatním. Potvrzuje, proč je duševní hygiena tak důležitá a jak moc nás všechny ovlivňuje. Skutečnost, že Roman otevřeně diskutuje toto téma ve své ebooku o své cestě z deprese a snaží se zvýšit povědomí, si zaslouží velký obdiv. Zejména proto, že toto téma je na Slovensku bohužel stále tabu a lékaři často sahají pouze k medikaci. V zahraničí je psychoterapie zcela běžná – koneckonců, když si zlomíte nohu, nesedíte doma v kuchyni a nesnažíte se ji napravit sami. Problémy s duševním zdravím jsou velmi časté a pokud se nevyřeší, ničí nejen osobu, která jimi trpí. Ničí také všechny kolem ní.
Všechno jsi to nádherně popsal a za to ti děkuji.
Ahoj Romane, předevčírem jsem si koupila tvoji e-knihu Moje cesta z vyhoření a deprese a už jsem ji skoro celou přečetla. Vše jsi popsal úžasně a za to ti děkuji.
Kniha mi pomohla najít nový pohled na situaci, ve které se opakovaně ocitám. 3x
Hledal jsem něco, co by mi pomohlo na mé cestě z deprese a vyhoření, a i když mi zbývalo jen 2 % energie, vygooglil jsem, co by mi mohlo pomoci. Narazil jsem na knihu MOJE CESTA Z DEPRESE, hned jsem si ji objednal, stáhl jsem si ji a vytiskl, protože jsem při čtení mohla jen ležet a na mobilním telefonu jsem dobře neviděla. Kniha mi pomohla nájsť nový pohľad na situáciu v ktorej sa opakovane nachádzam 3x. Začal jsem doufat, že toto by mohlo být to pravé. Určite odporúčam každému tieto informácie vedieť… A velké díky a můj obdiv patří Romanovi…
Děkuji, že ste mi pomohl pochopit a přijmout.
Chtěla bych vám velmi poděkovat za vaši práci. Velmi jste mi pomohli a jsem si jistá, že jste pomohli i mnoha dalším lidem porozumět a přijmout. Přeji vám vše nejlepší ve vaší práci pro druhé.
Roman mi doslova zachránil život
Roman mi doslova zachránil život. Byla jsem na lécích a ve velkých zdr. problémech, ale díky metodě Cesta s Romanem jsem se zbavila deprese, úzkosti a konečně si užívám života bez léků a zdravotních potíží. Mě hluboké vnímání a všechny mé pocity a obtíže velmi dobře chápal, neboť sám se uzdravil. Věděl velmi dobře, co je zapotřebí, aby mi pomohl. Věnoval mi čas a pracoval se mnou velmi vnímavě, co byla moje záchrana. Jsem mu velmi vděčná a můžu ho pouze jako průvodce doporučit, když chcete začít znovu žít. Konečně si život užívám plnými doušky. Roman, děkuji Ti, tvoje klientka Andrea.
