Terapia cesta recenzia: prečo mi zachránila život?

Býval som vnútorne úplne zlomená osobnosť s obrovským vnútorným nákladom, blokmi a strachmi. Nevedel som, čo s tým všetkým robiť. Neustále som preto od seba utekal a zamestnával moju pozornosť v okolitom svete. Aby som utekať už viac nemohol, privolal som si vyhorenie – natvrdo vypol moju myseľ. Po následnej depresii som sa dostal do druhej, oveľa hlbšej depresie. Až na energetickú hranicu života.

Neznášal som osobnosť, ktorou som sa stal. Potreboval som nájsť spôsob, ako si poradiť s blokmi, strachmi, silnými potlačenými neprecítenými emóciami a pocitmi. Našiel som ho v Terapii Cesta, ktorá mi napokon zachránila život. Viacero ľudí sa ma pýta, prečo? Tu je moja Terapia Cesta recenzia.

Prečítajte si aj článok Terapia Cesta: skúsenosti a výhody

Úplne precítenie emócií a pocitov

Na mojej prvej terapii Cesta som po 28. rokoch života zažil takú skúsenosť s mojím telom, akú ma nikto iný dovtedy nenaučil. Zistil som, že akékoľvek silné emócie v tele mám uložené – ak im dovolím, nech sa naplno prejavia a úplne ma pohltia, oni po chvíľke odznejú a oslobodia ma. Úplne a nadobro.

Je to takto jednoduché a zároveň ťažké. Pretože na to, že emócie a pocity vieme precítiť, naše telo od detstva zabudlo. Samozrejme nie je úplne príjemné dovoliť si po rokoch naplno cítiť nahromadený hnev, bolesť, frustráciu, hanbu, čokoľvek a chvíľu to trvá. Čo je najdôležitejšie, precítenie prináša vnútornú slobodu.

Pretože z neprecítených emócií sa vytvárajú bloky, a následné programy, ktoré lámu osobnosť. Priamo ovplyvňujú robenie rozhodnutí, konanie, každodenné prežívanie, dlhodobú spokojnosť, radosť. Bloky a programy spôsobujú vyhorenie, depresiu, rakovinu, dosaďte si akúkoľvek inú chorobu.

Precíteným emocionálnych blokov a pocitov sa stratia vnútorné mantinely, ktoré boli na emócie naviazané. Stratia sa bloky. Osobnosť nadobudne časť svojej stratenej prirodzenosti. Stratí sa fyzická bolesť, telo sa môže uzdravovať. Platí to pre akokoľvek náročné situácie – úmrtia blízkych, zranenia, čokoľvek čo ste zažili, doslova. Z minulosti alebo dokonca z minulých životov. (Zažil som si utrpenie, zradu blízkych, rezné rany na vlastnom tele, moje vlastné smrteľné zranenia a vlastnú smrť niekoľkokrát aj z minulých životov. Vďaka tomuto som si napríklad vyliečil alergiu na kosenú trávu.)

Plné precítenie emócii a pocitov je veľmi silný priamy telesný zážitok, ktorý prináša okamžitú úľavu. Moje telo mi dáva odozvu v reálnom čase. Takto ma učí, ako reaguje na emócie. A zároveň mi dáva mi schopnosť poradiť si aj s niečím, čo som dovtedy pokladal za nemenné. Vďaka tomu dokážem urobiť veľmi hlbokú zmenu v hĺbke môjho ja, oveľa hlbšiu ako lieky.
Plné precítenie emócii by som prial zažiť asi každému, kto sa necíti byť vnútorne úplne slobodný. To, že nie sme úplne slobodní, si veľakrát ani neuvedomujeme a preto si myslíme, že „terapiu ja nepotrebujem“. Ale terapia je vhodná na čokoľvek, s čím nie som spokojný v každodennom živote.

Odpustenie krivdy

Druhý silný zážitok pri Terapii Cesta bol pre mňa odpustenie krivdy a úprimný rozhovor (v sebe). Vďaka práve precíteným emóciám som bol prvýkrát v živote schopný:

  • si uvedomiť a PRIZNAŤ si veci, ktoré som dlhé roky nechcel vidieť.
  • ÚPRIMNE vyjadriť ľuďom, ktorí mi ublížili, ako som sa cítil a čo mi spôsobili. Pochopil som, že robili to najlepšie, čo vedeli.
  • Prvýkrát v živote som dokázal ODPUSTIŤ KRIVDU, prijať a oslobodiť sa z pozície obete.

Pochopil som že situácie, ktoré ma v minulosti ovplyvnili, tu nemusia byť naveky. To, čo sa stalo kedysi, sa môže „odstať“. Nemusím byť večným otrokom minulosti a chovať sa podľa nej celý zvyšok života.

Terapia Cesta mi dala do rúk schopnosť zmeniť veci sám v sebe z úplnej hĺbky. Preniesla zodpovednosť za vnútornú spokojnosť, každodennú radosť a hlavne dlhodobé zdravie z liekov späť na mňa. Premenila pocit zablokovania z plytkých účinkov liekov na presvedčenie, že ja som schopný si vyriešiť čokoľvek a nemusím sa spoliehať len na lieky. S okamžitým čiastkovým výsledkom väčšej vnútornej slobody. (Zároveň s terapiou som antidepresíva užíval, dokým to bolo nevyhnuté.)

Terapia Cesta bola svetlo na dne hlbokej jamy depresie, z ktorej som sa potreboval vyhrabať. Dala mi nádej, že postupne, krok za krokom, sa budem vedieť oslobodiť od chorobnej osobnosti, ktorú som neznášal. Dosiahnem vnútornú slobodu (deje sa tak neustále), čím sa dostanem z depresie (tak sa aj stalo). Ďakujem úprimne za to.
Ak máte záujem o Terapiu Cesta online alebo osobne, napíšte mi mail.

Dohodnút si terapiu

Moju 6-ročnú cestu z opakovaných vyhorení, depresií a z hranice života som spísal do ebooku.

Obsahuje uvedomenia, kroky, poznatky a terapiu, ktorá mi zachránila život.

Viac info o ebooku

Podobné články

1 komentár k “Terapia cesta recenzia: prečo mi zachránila život?”

Vložiť komentár