Roman Bobák

Po opakovaných vyhoreniach, depresiách, blokoch a strachoch som ŠŤASTNÝ, ZDRAVÝ a SLOBODNÝ.

Moju cestu som spísal do ebooku.

Viac info o ebooku

roman bobak terapeut cestaRoman Bobák

Techniky, praktiky, metódy

 • akreditovaný terapeut Terapie Cesta – the Journey (absolvovaný terapeutický výcvik Terapie Cesta 2021-2022)
  the journey - Cesta logo
 • široké skúsenosti s odblokovaním emocionálnych psychických blokov (od r. 2017 každé 2 týždne na sebe, od r. 2022 s klientami)
 • tibetské univerzálne liečenie NadiSpirit (certifikovaný 5. stupeň 2015-2023)
 • absolvovaný seminár práce s Tieňmi podľa C.G.Junga (2015)
 • absolvované základné tréningy Taoizmu – Taojogy (2016, 2019) a 7 ročné vlastné skúsenosti s vedením čchi (sexuálnej) energie v tele
 • absolvovaný kurz kvantovania (2021, 2023)
 • skúsenosť s cestovaním do minulých životov (tiež odblokovanie emoc. blokov)
 • skúsenosť s lámaním dosiek – (tiež forma prekonávania blokov)
 • skúsenosť s chodením po žeravých uhlíkoch (firewalking)
 • skúsenosť so systemickými konšteláciami podľa Berta Hellingera

Moja cesta

Cítim sa, akoby som prežil dva životy. Prvý trval asi 28 rokov. Počas neho som sa z bezstarostnej kopy postupne stal vnútorne neslobodnou chaotickou osobnosťou s obrovským vnútorným nákladom neriešených záležitostí a zlomenia. Bol som vnútorne neslobodný človek, plný blokov a strachov.

Neznášal som osobnosť, kvôli ktorej som žil oklieštený život. Privodil som si preto vyhorenie a následnú depresiu, ako snahu sa z tejto osobnosti vymaniť. Dostal som ale len antidepresíva a pochopil som, že prístup moderného zdravotníctva je plytký a taký bol aj výsledok. Vrátil som sa do starej osobnosti a preto muselo nasledovať to isté znovu – opakované vyhorenie, ešte hlbšia depresia a pád na úplné dno. Tvrdý reset s úplne vypnutou mysľou. Energeticky som sa dostal až na hranicu, za ktorou už nebolo nič…

Tu sa začal môj druhý život, ktorý trval posledných 6-7 rokov. Ak som chcel ešte žiť, musel som nájsť spôsob, ako sa oslobodiť zo starej osobnosti, inú možnosť som už nemal. Chcel som žiť slobodne bez mentálnych blokov, psych. mantinelov a strachov. Naplno. Hľadal som to najdôležitejšie – dlhodobú vnútornú slobodu.

Musel som sa preto ponoriť do práce v hĺbke mojej osobnosti, kde sa nachádzali všetky nevyriešené veci z minulosti. Cesta z úplného dna bola dlhá. Natrafil som na Terapiu cesta, ktorá mi zachránila život. Naučil som sa spôsob, ako sa kúsok po kúsku oslobodzovať z nánosov starej osobnosti – cez hĺbkové precítenie uložených emócii. Postupne, ako sa počas mesiacov a rokov zapínala moja myseľ, som tento proces opakoval zas a znova.

Pri odbúravaní nánosov starej osobnosti som sa dostal do veľmi hlbokých stavov, ktoré si bežný človek ani nedovolí zažiť. Prenikol som do minulých situácii, ktoré som v sebe potlačil, pretože ma kedysi zlomili. Naplno som precítil to, čo v nich zostalo neprecítené, nevypovedané, neprijaté. Dostal som sa aj do minulých životov. Uvedomil som si limitujúce presvedčenia a postoje, ktoré som prebral na seba počas výchovy. Bloky, mantinely a strachy sa vytratili. Spolu s odbúraním emocionálnych blokov pominuli aj fyzické choroby, telo sa samovoľne začalo uzdravovať. Zostalo moje prirodzené ja a (vnútorná) sloboda.

Som vďačný, aj keď to nebolo jednoduché, že som si nedal na výber a musel som priamo čeliť najväčším strašiakom v mojom vnútri, pred ktorými som utekal celý tento život a aj niekoľko minulých.

Naučil som sa toho ohromne veľa o psychike. Hlavne to, že je lepšie sa plnou pozornosťou pozrieť na najobávanejšie veci v našom vnútri, o ktorých niekedy ani len netušíme, ako len hľadať povrchné riešenia zvonka (napr. sa spoliehať IBA na lieky) a akceptovať 1.) choroby, ktoré sa skôr či neskôr objavia u každého z nás a 2.) každodennú dlhodobú nespokojnosť a žitie v strachu.

Vďaka mojim skúsenostiam som presvedčený, že každá psychická či fyzická choroba, (problémy s kĺbmi, rakovina, depresia, čokoľvek), majú v prvom rade psychický (emocionálny) základ v niečom nespracovanom.

Tiež viem, že naše telo má ohromnú schopnosť uzdraviť sa aj z  „nevyliečiteľného“, len sa ho potrebujeme znova naučiť počúvať a venovať mu plnú pozornosť aspoň na niekoľko hodín do týždňa.

Ja sám som sa uzdravil z mnohých ťažkostí, z tých najzávažnejších: z alergie na kosenú trávu, plytkého dýchania, chronických problémov s kolenami (väzy) a inými kĺbmi (lakeť, rameno, dlaň), svalmi (vnútorné stehná), orgánmi (tráviaci trakt, srdce – zrýchlené bytie srdca a budenie v noci sú preč), zmizla mi cysta, potlačený obraz pravého oka, zmizli mi bloky v oblasti chrbtice, kvôli ktorým som bol nútený byť zhrbený, a ďalšie iné menšie neduhy.  A najmä som odbúral nutkanie na spôsob života, ktorý viedol do opakovaných vyhorení a depresii – oslobodil som sa zo starej chorobnej osobnosti.

Uvedomujem si, že aby sme sa ako ľudstvo posunuli z materialistickej honby za peniazmi a zdrojmi založenej na egu, potrebujeme sa znovu spojiť so sebou, a dôjsť k vnútornému mieru, prijatiu, láske, slobode. V prvom rade nielen prostredníctvom mysle, ale najmä cez vlastné telesné zážitky. (Napr. čo znamenajú moje doterajšie zážitky pre moje telo – aký emocionálny podtón sa za nimi ukrýva a ako na ne potrebuje moje telo reagovať?)

Rád by som doprial tento pocit oslobodenia sa každej jednej duši na Zemi, ktorá to potrebuje. V roku 2021-22 som si prešiel oficiálnym terapeutickým výcvikom terapie Cesta a som terapeutom nie len pre seba, ale aj pre druhých. Terapeutom terapie Cesta, ktorá mi zachránila život a priniesla slobodu. Ak chcete zažiť dlhodobé hĺbkové úprimné oslobodenie a uzdravenie, kontaktujte ma emailom.

Pretože či si to pripustíme, či nie, sme navzájom prepojení a ovplyvňujeme sa. Sme v tom všetci spolu. Doprajme si viac lásky navzájom a spravme svet príjemnejším.

Moju 6-ročnú cestu z opakovaných vyhorení, depresií a z hranice života som spísal do ebooku.

Obsahuje uvedomenia, kroky, poznatky a terapiu, ktorá mi zachránila život.

Viac info o ebooku

Nadobudol som priame skúsenosti a poznatky o ľudskej psychike, egu, emóciách, mysli, emocionálnych blokoch. Pátram po najhlbšej pravde. Vnímam hĺbku v okolitom svete, vo vzťahoch, prírode.

„V tichu počujeme najviac.“

Viem, že k ZDRAVIU a VNÚTORNEJ SLOBODE sa môže dopracovať každý jeden z nás. Aj keď máte depresiu alebo akúkoľvek inú „nevyliečiteľnú“ chorobu.

Princípy, ku ktorým vzhliadam

Som v prítomnom okamihu – vďaka vyčistenému telu od nánosov z minulosti si to užívam.

Vypínam myseľ chodím do prírody. Trávim čas sám. Rozjímam.

Som otvorený a vychádzam zo zóny komfortu. Hľadám priame skúsenosti.

Som spojený s telom. V súlade so sebou. Počúvam, čo momentálne robím a kde som, či je v poriadku.

Počúvam intuíciu čo jednotlivé signály, pocity znamenajú. Nechávam sa nimi viesť.

Som napojený na hĺbku takmer vo všetkom, čo robím.

Pohľad na budúcnosť

Mojou víziou je svet, kde si ľudia riešia seba, svoje vnútro, strachy, psychické problémy, svoju situáciu a neutekajú. Dostali do súladu so sebou, žijú podľa svojho vnútra. Mojím cieľom je pozdvihnúť v ľuďoch povedomie o tom, že hlbokú vnútornú zmenu má zmysel dosiahnuť.

Mojím želaním je konanie ľudskej rasy na základe vnútorných duševných hodnôt. Preniknutie ľudstva k vnútornému nekonečnu. Precítenie všetkého utrpenia, ktoré sme navzájom na sebe napáchali a oslobodenie sa od neho. Uvedomovanie si dôsledkov rozhodnutí na hlbokom princípe lásky. Pokora. Život udržateľným spôsobom.

Spät na články