Najdôležitejšia vec pri ceste z depresie, vyhorenia

Ako možno viete, počas 6-tich rokov si prešiel niekoľkými vyhoreniami, depresiami a dostal sa až na hranicu života a smrti. Teraz som zdravý a slobodný tak, ako nikdy predtým. Chcem vám povedať o najdôležitejšej veci, na tejto ceste z vyhorenia, depresie.

Najdôležitejšia vec pri ceste z depresie, vyhorenia:

Ak vám to váš lekár nespomenul, alebo ak áno, ale ste to sami zavrhli.

Dajte sa na terapiu.

Prečo je dôležité dať sa na psychoterapiu, najmä ak užívate antidepresíva?

Pretože:

  1. Samotné užívanie antidepresív nezaručuje dlhodobé trvalé zotavenie sa z depresie – potvrdzujú to štatistiky: dlhodobé užívanie antidepresív úspešne zabránilo návratu depresie (relapsu) v priemere u 27 ľudí zo 100. Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK361016/
  2. Antidepresíva neriešia podstatu, pravé dôvody depresie.

Antidepresíva dodávajú schopnosť používať myseľ, žiť každodenný život, zmierňujú okamžité utrpenie.

Majú ale aj účinky, ktorými môžu čiastočne utlmiť pravé dôvody depresie – inými slovami utlmiť starú osobnosť, ktorá ma do depresie dostala. Tieto účinky ale pominú po vysadení – vtedy sa znova môže aktivovať stará osobnosť, teda pravé hlbšie dôvody depresie. A takto sa depresia môže opakovať. Bolo to tak aj u mňa.

Nájsť pravé dôvody depresie, alebo zbaviť sa starej osobnosti, sa dá riešiť len terapiou – prácou vo vnútri vašej psychiky, ktorú za vás žiadne lieky neurobia.

Preto, ak len užívate samotné antidepresíva a myslíte to s vaším zdravím dlhodobo a úprimne, dajte sa na terapiu.

Trvalé zotavenie sa z depresie môže priniesť iba psychoterapia. Antidepresíva vám to nezaručia.

Ak nechcete, aby sa vám depresia opakovala a ak nechcete byť odkázaný na antidepresíva roky, dajte sa na terapiu a začnite si riešiť pravé dôvody depresie.

Akú terapiu som absolvoval ja, prečo bola účinná aj v najhlbšej depresii, prečo mi dodala motiváciu na ďalší život na hranici smrti, ako funguje naša stará osobnosť, a prečo samotné antidepresíva nestačia na hlbokú vnútornú zmenu z hľadiska psychiky, to všetko spomínam v mojom ebooku Moja cesta z vyhorenia, depresie.

Moju 6-ročnú cestu z opakovaných vyhorení, depresií a z hranice života som spísal do ebooku.

Obsahuje uvedomenia, kroky, poznatky a terapiu, ktorá mi zachránila život.

Viac info o ebooku

Podobné články

Vložiť komentár