Kolená, fyzická bolesť a emocionálny základ

Vďaka Terapii cesta som sa vyliečil z viacerých fyzických bolestí: plytkého dychu a alergie na kosenú trávu, búšenia srdca, ťažkého trávenia, bolestí v oku, medzi lopatkami (hrbenie), lakťa, ramena, vnútorného stehna. A najmä z chronických bolestí kolien, väzov. Pravé koleno som mal kedysi operované a funguje. Ľavé koleno nemalo to „šťastie“ a predný skrížený väz som si preťažil za posledných 15 rokov snáď 8krát.

Scenár sa vždy opakoval. Akonáhle som koleno príliš zaťažil (napr. posilovanie na jednej nohe alebo yoga), väz to nezvládol. Ozvala sa bolesť. Niekoľko mesiacov som nevedel poriadne chodiť a zaťažiť ľavú nohu. Za posledný rok sa mi toto zopakovalo už 2krát. Minulý týždeň znova.

Čudoval som sa. Ako je to možné, keď sa som už vyliečil z toľkých fyzických nedúh? Ľavé koleno som už riešil niekoľkokrát a stále nie je úplne zdravé. Ako to? Nezostalo mi nič iné, iba urobiť to, čo som robieval vždy aj pri Ceste z vyhorenia, depresie: aký vzorec správania sa mi opakoval? Čo som robieval vždy tesne pred zranením kolena? Aká emocionálna bolesť za vzorcom ukrývala? Ponoril som sa do kolena a čakal na úprimné odpovede. Po chvíli sa ozvali.

Prišlo mi, ako som hlava-nehlava hrával hokej, aby som uspokojil moju potrebu za fyzickým pôžitkom, endorfínmi. Ak som nemal mieru, iba sa každý deň naháňal za opojením z pohybu. Ako som telo zneužíval a ignoroval vnútorný hlas, ktorý mi hovoril, že už stačí. Nechal som, nech cítim to, čo som si spôsobil. Úprimne som si prepáčil a odpustil si. Pocítil som v kolene teplo a spustilo sa uzdravovanie.

Toto sa udialo včera. Večer som už dokázal normálne koleno zaťažiť pri chôdzi. Dnes chodím po schodoch, stojím na jednej nohe a bude to ešte lepšie. Viem, že koleno je už v poriadku. UPDATE: po 3 týždňoch moje koleno viem plne zaťažovať a nevadí mi žiaden pohyb. Pocitovo sa koleno má tak dobre a zdravo, ako sa nemalo už takmer 15 rokov. Ďakujem môjmu telu, že nie všetko treba riešiť operáciou.

Dokážete sa aj vy uzdraviť z chronických bolestí, ktoré pociťujete roky? Je to vôbec možné? Na základe toho, čo som si zažil – áno je. Ide o to, nájsť a uvoľniť emocionálnu bolesť, ktorá sa uložila v danom orgáne / kĺbe. Keď sa emocionálny blok uvoľní, prinesie vám psychické zdravie (vnútornú slobodu) a bolesť pominie. A na toto je výborná práve Terapia cesta. Som terapeut Cesty.

Moju 6-ročnú cestu z opakovaných vyhorení, depresií a z hranice života som spísal do ebooku.

Obsahuje uvedomenia, kroky, poznatky a terapiu, ktorá mi zachránila život.

Viac info o ebooku

Podobné články

Vložiť komentár